Müşteri Hizmetleri

İptal / İade / Değişim

Siparişiniz size ulaştıktan sonra 14 gün içinde aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek ürününüzü iade edebilir veya mağazalarımıza başvurarak değiştirebilirsiniz.

1) Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz herhangi bir siparişi iade etmek istediğinizde ‘Hesabım’ menüsünden ‘Siparişler’ başlığında ilgili siparişin detayından ‘Eylemler > İade Et’ seçeneğini kullanarak siparişinizin iade işlemlerini başlatmalısınız. Ya da 05432641610 numaralı hattımızdan Whatsapp tan iletişime geçebilirsiniz.

2) İade edeceğiniz veya değiştireceğiniz ürün kullanılmamış, ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, etiketleri koparılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış olmalıdır.

3) İade veya değişim için ürünü tüm aksesuarları ve orijinal fatura nüshaları ile birlikte adresimize gönderebilir ya da mağazamıza başvurabilirsiniz.

4) İade İçin Kargo Adresimiz: Nalbantoğlu Mah. Atatürk Cad. Koza Han D:221, 16020, Osmangazi, Bursa

İade paketlerinde Yurtiçi Kargo dışında gönderilen alıcı ödemeli paketler kabul edilmeyecektir.
Paketiniz bize ulaştığında sizi mail yoluyla bilgilendiriyor olacağız. Ayrıca işlem durumunuzu ‘Hesabım’ menüsü altından takip edebilirsiniz.

İade edilen ürün bize ulaştıktan sonra, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek iade süreci başlatılır. Gerek görüldüğünde ürün iade onayı için üreticiye gönderilebilir. Bu işlemler en az 3 en fazla 15 iş günü içinde tamamlanacaktır.

Ürünün iade şartlarına uygun olması halinde, ürün bedeli ödeme yaptığınız şekliyle size iade edilir. Havale ile ödeme yapmanız durumunda sizden ilgili bilgiler talep edilerek ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır. Kredi kartı ile ödeme yapmanız durumunda ise ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankanızın bu bedeli hesabınıza artı bakiye olarak yansıtması 30 günü bulabilir. Oytu İpek’in bu sürece müdahale etme hakkı yoktur.

Dilerseniz iade edilen ürünün ücretini oytuipek.com üzerinde ‘Hediye Çeki’ olarak hesabınıza eklenebilir ve bir sonraki siparişinizde bu Hediye Çek’lerini indirim olarak kullanabilirsiniz.

Site üzerinden aldığınız ürünü mağazamıza iade etmek istediğinizde ürün ve iade formu ile birlikte mağazamıza başvurabilirsiniz. Mağaza yetkilileri ürünü ve formu sizden aldıktan sonra ilgili bilgileri merkezimize iletecek ve ürün bedeli ödeme yaptığınız şekliyle size iade edilecektir.

‘Kapıda Ödeme’ seçeneği ile aldığınız ürünlerde ücret iadesi yapılmaz, hediye çeki tanımlanır. İade için verilen hediye çeki ile yapılan alışverişlerde tekrar iade yapılamaz.

‘Kusurlu Ürün’ iadelerinde sizden hiç bir kesinti yapılmamaktadır. Ancak cayma hakkı kullanılarak yapılan iadelerde 15 TL 1 Kargo ücreti tarafınıza kesinti yapılarak size geri ödeme yapılacaktır.

Teslimat adresi Türkiye dışında olan paketler için iade veya değişim işlemi yapılamamaktadır.

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle ürünü teslim tarihinden itibaren 30 iş günü içinde bize başvurabilir ve iade talebinde bulunabilirsiniz.

Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü bize göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz ile ilgili inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan kaynaklanan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

Satın aldığınız ürünün kusurlu çıkması durumunda yukarıdaki adrese MNG Kargo ile ‘karşı ödemeli’ olarak gönderebilirsiniz.

Türkiye dışından verilen siparişlerde kusurlu ürün söz konusu olduğunda destek@oytuipek.com adresine sipariş numaranızı ve şikayetinizi, kusurlu bulunan ürünün fotoğraflarıyla birlikte gönderebilirsiniz. Mesajınız bize ulaştıktan sonra gerekli işlemler yapılacaktır.

İade kapsamı dışındaki ürünler
Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan, müşterilerin kendi talebiyle üzerinde değişiklik yapılmış, müşteriye özel tasarlanmış ürünlerin iadesini kabul edemiyoruz.

İç giyim ürünleri ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz herhangi bir siparişi iptal etmek istediğinizde ‘Hesabım’ menüsünden ‘Siparişler’ başlığında ilgili siparişin detayından ‘Eylemler > İptal Et’ seçeneğini kullanarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. Eğer siparişiniz ‘Kargoya Verildi’ durumundaysa siparişinizi iptal değil iade edebilirsiniz.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
×

Merhaba!

Alışerişleriniz ve ürünlerimiz ile ilgili destek almak için temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

× Merhaba Sizin İçin Buradayız.