Müşteri Hizmetleri

Teslimat

Satın aldığınız ürünleri, sipariş tarihinden itibaren 48 saat içinde kargo firmalarına teslim ediyoruz. Ürünlerin size ulaşma süresi bulunduğunuz ülke, şehir veya ilçeye göre değişebilir. Yurtiçi gönderilerinde ortalama 3 iş günü, yurtdışı gönderilerinde ise 14 iş gününü bulabilir.

Oytu İpek üzerinden yaptığınız alışverişlerde yurt içi kargo ücretini biz karşılıyoruz. Kapıda Ödeme seçeneği ile alışveriş yaptığınızda ise 10₺ ödeme ekranında tahsil edilmektedir. Teslimat adresi Türkiye sınırları dışında olan siparişlerinizde ise kargo bedeli aldığınız ürünlerin toplam ağırlığına ve gönderilecek ülkeye göre değişiyor. Kargo bedelini siparişiniz esnasında ‘Adres Bilgileri’ ve ‘Ödeme’ ekranlarında görebiliyorsunuz.

Siparişinizde ürünü farklı faturayı farklı bir adrese göndermemizi istediğinizde, faturanız posta yoluyla gönderilecektir.

Türkiye sınırları içinde yapılacak teslimatlarda gönderimlerimizi YURTİÇİ Kargo ile yapıyoruz. Belirttiğiniz adreste bulunmamanız durumunda kargo, paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakmaktadır. (Paketinizi 3 iş günü içinde kargo şubesinden almamanız durumunda kargo paketi Oytu İpek’e iade edecektir.)

Türkiye sınırları dışındaki teslimatlarda gönderimleri DHL Kargo ile yapıyoruz.

Türkiye sınırları içinde yapılan teslimatlarda siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra mail adresinize ve cep telefonunuza gönderilecek bilgilendirme mesajı ile kargo takibi yapabiliyorsunuz. Ayrıca oytuipek.com’da ‘Siparişim İzleme‘ linki ile paketinizin durumunu izleyebilirsiniz. Sipariş esnasında cep telefonu numaranızı yanlış girmeniz halinde telefonunuza gönderilen bilgilendirme sms’i size ulaşmayacaktır.

Türkiye sınırları dışındaki teslimatlarda kargo takibini size göndereceğimiz konşimento numarasını http://www.dhl.com.tr/tr/express/tracking.html adresindeki ‘Takip Numaraları’ alanına girip, ‘Takip Edin’ butonunu tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Teslimat yaptığımız ülkeler; Türkiye, ABD, Almanya, Avustralya, Bahreyn, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Endonezya, Fas, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İsviçre, İtalya, Finlandiya, İspanya, İsveç, Norveç, Portekiz, Japonya, Katar, Kanada, Kuveyt, Macaristan, Malezya, Azerbaycan, Hırvatistan, Makedonya, Mısır, Polonya, Singapur, Suudi Arabistan, Umman, Ürdün, Yeni Zelanda.

Siparişlerinizi merkezimizde özenle hazırlayarak kargo firmasına teslim ediyoruz. Ürün paketinin size hasarlı olarak ulaşması kargo firmasının taşıma kusurundan kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, ürün değişimi yapabilmemiz için, paketi teslim almadan önce kargo görevlisine mutlaka ‘Hasar Tespit Tutanağı’ hazırlatmanız gerekiyor.

Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, ‘Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.’ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. (Örn: Paket elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması için yardım talep etmeniz gerekiyor. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamazsanız bize bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
×

Merhaba!

Alışerişleriniz ve ürünlerimiz ile ilgili destek almak için temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

× Merhaba Sizin İçin Buradayız.