Müşteri Hizmetleri

İşlem Rehberi

Oytuipek.com’dan sipariş verebilmek için önce üye olmalısınız. Anasayfadaki ‘ Hesabım’ linkine tıklayarak açılan pencereden eğer üye iseniz üyelik bilgilerinizle giriş yapabilir veya Facebook üyelik bilgilerinizle üye olabilirsiniz.

Yeni bir üyelik için ‘Hesap Oluştur’ butonuna tıklayarak açılan sayfadaki bilgileri eksiksiz doldurun ve ‘Üye Ol’ butonuna basın.

Oytuipek.com’da istediğiniz ürüne ulaşmak için, anahtar kelimeleri yazarak arama yapabilir veya ana kategorilerden ilgili alt kategoriye doğru ilerleyerek ürün seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ürün sayfasında renk ve/veya beden seçimi yapabilir, ‘Sepete Ekle’ butonuna basıp seçtiğiniz ürünü, alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz.

Sayfanın sağ üst tarafındaki ‘ Sepet’ ikonunu tıklayarak sepetinizi görebilirsiniz. Dilerseniz sepetinizdeki ürünleri silebilir ya da değiştirebilirsiniz. Sepetinizde tüm ürünlerin KDV dahil fiyatlarını görebilirsiniz.

Ödeme aşamasına geçmek için sepetinizde satın alacağınız ürünleri seçtikten sonra ‘Ödeme sayfasına git’ butonuna basın. Siparişinizin ve faturanızın gönderilmesini istediğiniz adresi girin veya kayıtlı adreslerinizden birini seçin.

Ödeme ve Onay sayfasında alacağınız ürünün KDV hariç fiyatı, KDV tutarı, Kargo tutarı ve toplam tutarı bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca siparişinizdeki tüm ürünleri, fatura ve teslimat adreslerini gözden geçirebilir, gerek duyuyorsanız üst yönlendirme çubuğundan önceki adımlara dönerek değişiklik yapabilir ya da satın almadan vazgeçebilirsiniz.

Ödemenizi Banka Kartı, Kredi Kartı, Kapıda Nakit veya Kredi Kartı ile Ödeme, Banka Havalesi veya EFT ile yapabilirsiniz.

Ödeme yapmak istediğiniz yöntemi seçin ve eğer site talep ediyorsa kart bilgilerinizi girip, Ön bilgilendirme formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini onayladıktan sonra ‘Siparişi Onayla’ butonuna basın.

Satın alma işlemi tamamlandığında size bir sipariş onay e-postası ve sms gönderilir. Daha sonra kargoya teslim edilmesi aşamasında e-postayla bilgilendirilirsiniz.

Sipariş tamamlandıktan sonra adres veya ürün değişikliği yapılamamaktadır. Eğer siparişinizi tamamladıktan sonra adres değiştirmek isterseniz siparişinizi iptal edip yeni bir işlem yapmanız gerekir.

Oytuipek.com’da ödeme alındıktan sonra, mağaza belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir.

Ayrıca Hesabım sayfanızdaki Siparişler sekmesinden ya da sitenin sağ üst kısmındaki ‘Sipariş İzleme’ linkini tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden ürününüzü takip edebilirsiniz.

Satın aldığınız ürüne ilişkin Oytu İpek ve alıcı arasında online olarak kurulan Ön Bilgilendirme Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesi, sipariş onay e-postasıyla birlikte size iletilir. Bu belgeler ayrıca Oytuipek.com kayıtlarında altı ay süreyle saklanır. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Hesabım sayfanızdan sipariş durumunu takip edebilir, siparişinizi kargoya teslim edilmeden önce iptal edebilirsiniz.

Oytuipek.com’un gizlilik politikası aşağıda belirtilmiştir, Oytuipek.com’u ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

Sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik, fotoğraf, ürün düzenlemesi ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda (bir sözleşme ile üçüncü şahıslara ait olanlar hariç) tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Oytuipek.com’a aittir.

Oytuipek.com üyelik sırasında veya daha sonraki süreçlerde sizden bazı kişisel bilgiler talep edebilir, bu bilgilerin diğer üyelerin göremeyeceği ve ulaşamayacağı şekilde korunması ve güvenle saklanması için Oytuipek.com tüm önlemleri almaktadır, bilgi alınan tüm sayfalar SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Tüm online kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banka ve benzeri kart kuruluşlarınca online ortamda kullanıcıyla kuruluş arasında gerçekleştirilmektedir. Oytuipek.com güncel güvenlik standartlarına her daim uyum sağlayarak gereken tüm güvenli ödeme standartlarını sağlamaktadır.

Kayıtlı bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklar çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir. Ayrıca üyelikleri ve/veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri (telefon, adres, email vs) ve diğer kişisel bilgiler sitemize üyelik işlemlerinizin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin Oytuipek.com ve iş ortakları ve tedarikçileri tarafından verilebilmesi/satımı, ürün/hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış ve çeşitli uygulamalar için süresiz olarak kayda alınabilir, Oytuipek.com ve belirtilen kuruluşlar nezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hal, yer ve zamanda paylaşılabilir ve kullanılabilir.

Sipariş ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi Oytuipek.com’dan yapılacak her alışveriş sırasında görülebilecek ve geçerli olacaktır.

Oytuipek.com belirli dönemlerde müşteri izinleri alınmış ve segmente edilmiş hedef kitlelerine email, sms ve diğer yöntemler ile pazarlama ve bilgi mesajları gönderebilir, bu mesajları almak istemiyorsanız email içerisindeki üyelikten ayrıl linkine tıklayarak email listesinden çıkabilirsiniz.

Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

a) İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200₺,

b) Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200₺ ile 3.300₺ arası,

c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300₺,

ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200₺ ile 3.300₺ arası olarak tespit edilmiştir.

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
×

Merhaba!

Alışerişleriniz ve ürünlerimiz ile ilgili destek almak için temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

× Merhaba Sizin İçin Buradayız.